Strona główna» Produkty» Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym

Szlifując ściernicami diamentowymi i z regularnego azotku boru o spoiwie żywicznym uzyskuje się bardzo wysoką gładkość powierzchni obrabianej.

Cechy ściernic diamentowych i z regularnego azotku boru ze spoiwem żywicznym

  • bardzo wysoka efektywność szlifowania

  • możliwość uzyskania bardzo małej wartości chropowatości obrabianej powierzchni

  • szlifowanie bez chłodzenia lub z chłodzeniem

  • brak tendencji do nakładania materiału na powierzchnię ściernicy

  • zalecane do obróbki wstępnej i wykończeniowej narzędzi skrawających z węglików spiekanych

Przeznaczenie

Ściernice z ziarnem diamentowym przeznaczone są do ostrzenia i docierania narzędzi skrawających z ostrzami z węglików spiekanych, z polikrystalicznego diamentu PCD i z polikrystalicznego regularnego azotku boru PCBN, szlifowania płaszczyzn, otworów i czół płytek z węglików spiekanych oraz do przecinania i nacinania wyrobów ceramicznych, szkła kwarcowego, włókien szklanych i węglowych, węglików spiekanych, materiałów kompozytowych (np. kompozytów aluminiowo-ceramicznych), materiałów magnetycznych, ferrytowych, narzędziowej ceramiki tlenkowej i azotkowej, półprzewodnikowych materiałów elektronicznych (np. krzem, german), tytanu, molibdenu, wolframu, kamieni syntetycznych i naturalnych.

Ściernice z ziarnem z regularnego azotku boru (cBN) przeznaczone są do szlifowania i przecinania stali narzędziowych, szybkotnących i innych trudno obrabialnych stali stopowych o wysokiej twardości ( > 60 HRC), stopów wysokoniklowych, półwyrobów z materiałów magnetycznych.

Warunki eksploatacji

Parametry i warunki obróbki ściernicami z ziarnem diamentowym lub z regularnego azotku boru uzależnione są od rodzaju materiału i operacji szlifowania.

Dane techniczne

Ściernice w zakresie średnic od 8 do 200 mm, wymiary warstwy ściernej zawierają się w zakresie wymiarów: szerokość 5 – 30 mm, grubość 1,5 – 7 mm.

Specjalizujemy się w ściernicach nietypowych o specjalistycznym przeznaczeniu, jak również wykonujemy ściernice standardowe wg katalogu. 

Kształty wykonywanych w IZTW ściernic

- o spoiwie żywicznym:  1A1, 14A1, 6A2, 6A9, 6A9”– z podwójnym pierścieniem, 11A2, 11V2, 12V2, 11V9, 4A2, 4A2” – z podwójnym pierścieniem, 12A2-45o, 12A2-20o, 12V9, 9A3, 14B1, 1A1R, 14A8Q, 1A1W 

Koncentracje ziarna diamentowego lub ziarna regularnego azotku boru (cBN):

75, 100, 125, 150 lub inne wg uzgodnień 

Informacje dodatkowe

  • Ściernice ze spoiwami żywicznymi, o żądanej wielkości ziarna i koncentracji, wytwarzane są w oparciu o opracowane w Instytucie własne technologie.

  • Kształty i wymiary narzędzi ściernych ustalane są w zależności od przeznaczenia bezpośrednio z zamawiającym.

  • Ceny narzędzi ściernych ustalane są indywidualnie dla konkretnego zamówienia w zależności od kształtu, wymiarów i charakterystyki narzędzia.

  • Wszystkie oferowane narzędzia ścierne są użytkowane od wielu lat w przemyśle krajowym.

Zalety

Szlifując ściernicami diamentowymi i z regularnego azotku boru o spoiwie żywicznym uzyskuje się bardzo wysoką gładkość powierzchni obrabianej. Ściernice te są ściernicami uniwersalnymi, gdyż mogą pracować zarówno z chłodzeniem, jak też na sucho oraz nie wykazują tendencji do nakładania na siebie materiału obrabianego. Można je stosować do obróbki wstępnej i wykończeniowej narzędzi skrawających z węglików spiekanych, PCD i PCBN.

Produkty powiązane

Do pobrania

Adobe Acrobat Document katalog ściernic pdf [4.87 MB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru o spoiwie żywicznym, metalowym i ceramicznym pdf [360.31 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice tarczowe diamentowe i z regularnego azotku boru ze spoiwem żywicznym i metalowym pdf [505.73 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice trzpieniowe diamentowe 1A1W pdf [349.43 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice_płaskie_ 1A1R pdf [421.05 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Bezkorpusowe ściernice supercienkie diamentowe i z regularnego azotku boru pdf [495.22 KB]
Adobe Acrobat Document Karta katalogowa-Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru 4A2 do ostrzenia pił pdf [517.21 KB]
Adobe Acrobat Document Karta katalogowa-Ściernice diamentowe 14B1 do ostrzenia wiertel do drewna z ostrzami z węglików spiekanych pdf [428.63 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Badania bezpieczeństwa narzędzi obrotowych pdf [471.86 KB]

Galeria

Wyślij zapytanie

rozwiń