Strona główna» Aktualności» Małopolski Festiwal Innowacji 2018 – Dzień Otwarty IZTW

Małopolski Festiwal Innowacji 2018 – Dzień Otwarty IZTW

W ubiegłym tygodniu zakończyła się 8. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania jako partner tego wydarzenia, zorganizował Dzień Otwarty w dniu 8 czerwca.

Pogoda dopisała i zwiedzający także. Zaprezentowalismy nasze laboratoria i prowadzone w nich prace badawcze w zakresie wytwarzania materiałów, badań właściwości materiałów, kształtowania tych materiałów (obróbka skrawaniem, ścierna, elektrochemiczna, elektroerozyjna, laserowa), druku 3D z metalu, pomiaru hałasu i badań kompatybilności elektromagnetycznej, wytrzymałości narzędzi obrotowych, metrologii technicznej. W naszym wydarzeniu udział wzięło ok. 80 osób. Dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.

Małopolski Festiwal Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego uczestnicy mogą być tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji, odwiedzić nowoczesne laboratoria, obserwować pokazy multimedialnych technologii, spotykać się z kreatorami innowacyjnych rozwiązań, uczestniczyć w kreatywnych warsztatach. Organizatorzy pokazują jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, ale również jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji – jak odnaleźć się na rynku pracy, kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły. Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych można zdobyć praktyczne i ważne informacje dotyczące m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że "innowacja się opłaca", a kreować ją może każdy z nas. Tegoroczny Festiwal trwał od 4 do 10 czerwca. MFI 2018 to 37 partnerów i 78 wydarzeń na terenie całej Małopolski.

Małopolski Festiwal Inowacji 2018

Galeria