Strona główna» Aktualności» PRINTED CONFERENCE w Krakowie - IZTW patronem wydarzenia

PRINTED CONFERENCE w Krakowie - IZTW patronem wydarzenia

17 października 2018 w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja PRINTED CONFERENCE połączona z targami i strefą innowatora, której przedmiotem jest druk 3D. Instytut został patronem wydarzenia, które – mamy nadzieję – zdobędzie uznanie odwiedzających i zyska rangę jednej z ważniejszych konferencji tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Tematyka konferencji obejmuje m.in. przegląd technologii przyrostowych, kierunki rozwoju, zakres kwalifikacji niezbędnych do projektowania i wykonywania produktów druku 3D, informacje nt. programów do projektowania przestrzennego, druk 3D w praktyce i w biznesie.
Wydarzenie skierowane jest do studentów i pracowników nauk technicznych, pasjonatów druku 3D, jak i osób pracujących w tej branży.

Udział w Konferencji będzie dobrą okazją do uzyskania wiedzy ogólnej o druku 3D, jego zastosowaniach i perspektywach na przyszłość, a ponadto szansą na zbliżenie przedstawicieli nauki, środowisk biznesu i przemysłu reprezentujących tę branżę.
Oprócz konferencji, organizatorzy zapraszają na otwarte targi druku 3D oraz Strefę Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Wszyscy uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty do Strefy Innowatora – a więc specjalnej przestrzeni pokazowej. Wśród nadesłanych projektów zostanie wybrany najciekawszy, który otrzyma nagrodę główną 1000 zł w gotówce.
Szczegółowy program oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.printedconference.com

Dotychczasowe wydarzenia związane z drukiem 3D, organizowane m.in. przez firmę InnoMed, także we współpracy z Klastrem Life Science Kraków, miały charakter medyczny (PRINTED HEALTH), i miały na celu wskazanie możliwości druku 3D w zastosowaniach stricte medycznych, w stomatologii, ortopedii, chirurgii. Odbywały się z udziałem naukowców, praktykujących lekarzy oraz technologów. Drukowanie ,,części zamiennych’’ człowieka, a więc spersonalizowane implanty, rekonstrukcje uszkodzonej w znacznym obszarze tkanki kostnej i inne działania mieszczące się w zakresie medycyny regeneracyjnej pozostają niezmiennie inspirującym wyzwaniem dla technologii przyrostowych. Równolegle i w ogromnym tempie odbywa się rozwój druku 3D pod kątem wykorzystania w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i innych, powstają kolejne generacje drukarek, materiałów i oprogramowania, opracowuje się metody podwyższania jakości powierzchni produktów druku 3D.

Wstęp na targi i strefę innowatora jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja! https://www.facebook.com/events/262735071172320/

Printed Conference 2018

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Printed Health - notka prasowa uczelnia.pdf pdf [407.10 KB]
Adobe Acrobat Document Printed Health - notka prasowa ogólna.pdf pdf [418.59 KB]
Adobe Acrobat Document Printed Health - notka prasowa biznes i startup.pdf pdf [418.98 KB]
Adobe Acrobat Document Plakat — bez logotypow.pdf pdf [4.10 MB]