Strona główna» Aktualności» INNOVATORIUM ŁUKASIEWICZA – Poznań, 1-3 października 2019

INNOVATORIUM ŁUKASIEWICZA – Poznań, 1-3 października 2019

Zakończone właśnie w Poznaniu pierwsze INNOVATORIUM ŁUKASIEWICZA zgromadziło w jednym miejscu ok. 500 naukowców oraz przedstawicieli przemysłu. Ideą wydarzenia było skrócenie drogi od innowacji do wdrożenia dzięki bezpośrednim kontaktom przedstawicie tych dwóch społeczności oraz organizacji otoczenia biznesu.

Innovatorium Łukasiewicza to pierwsze tego typu spotkanie przedstawicieli instytutów naukowo-badawczych skupionych w Sieci Badawczej Łukasiewicz z reprezentantami sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji i krajowych championów. Blisko 500 osób (przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców) podczas kilkudziesięciu prezentacji, szkoleń i zamkniętych spotkań oraz negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu. Po raz pierwszy, na tak dużą skalę, w formule Ł2B oraz B2Ł naukowcy konfrontowali swoje pomysły z przedsiębiorcami. Wszystko po to, aby kierunki ich działań w jak największym stopniu odpowiadały realnym wyzwaniom i potrzebom, z którymi mierzy się biznes.

Udział w wydarzeniu wzięło blisko 40 podmiotów biznesowych, w tym prezesi i dyrektorzy takich firm jak Grupa Azoty, PKP, PKN Orlen, Pesa czy Newag, ENERIS, Elemental Holding czy Silesian Polymers.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to projekt o znaczącym potencjale komercyjnym. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania. Z ośmioma tysiącami pracowników, 38 instytutami badawczymi zlokalizowanymi w 11 polskich miastach, jest trzecią największą siecią badawczą w Europie. Łukasiewicz to ta część nauki, która pracuje dla przedsiębiorczości i wspiera rozwój polskich firm. Działając w formule Science to Business spotyka się z przedsiębiorcami i oferuje rozwiązania, które pomagają usprawniać biznes oraz tworzyć technologie zmieniające rzeczywistość. Łukasiewicz to realizacja polskich aspiracji do współdziałania z europejskimi i światowymi liderami.

Zródło: https://lukasiewicz.gov.pl/2019/10/02/na-innovatorium-lukasiewicza-przedsiebiorcy-i-naukowcy-pracuja-nad-najbardziej-obiecujacymi-pomyslami-na-wspolny-biznes/

Więcej Informacji o Innovatorium Łukasiewicza na stronie

Podczas INNOVATORIUM zaprezentowano nowe logo Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Galeria