Strona główna» Aktualności» Powołanie Dyrektora ŁUKASIEWICZ - Instytutu Zaawansowanych Technologii...

Powołanie Dyrektora ŁUKASIEWICZ - Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

W dniu 15 listopada br. Prezes Piotr Dardziński wraz z wiceprezesami Marcinem Kraską i Michałem Janasikiem oraz przedstawicielami Centrum złożył wizytę w ŁUKASIEWICZ – IZTW.
Podczas tej wizyty został powołany nowy Dyrektor Instytutu. Stanowisko Dyrektora ŁUKASIEWICZ – IZTW obejmuje p. dr inż. Wojciech Drożdż.
Przedstawiciele Kierownictwa Centrum z Panem Prezesem na czele spotkali się z pracownikami Instytutu oraz odwiedzili laboratoria, aby bezpośrednio porozmawiać z naukowcami. Zaprezentowano narzędzia skrawające i nagniatające stosowane do obróbki m.in. materiałów trudno obrabialnych, możliwości obróbki elektroerozyjnej jako jednej z technologii precyzyjnego kształtowania wyrobów, technologię druku 3D z proszków metali (SLS/SLM) oraz unikatowe urządzenie do spiekania materiałów w warunkach ultrawysokiego ciśnienia z wykorzystaniem stałego prądu pulsacyjnego HP-HT SPS (High Pressure High Temperature Spark Plasma Sintering). Zwiedzający odwiedzili także akredytowane laboratorium ŁUKASIEWICZ-IZTW, w tym komorę EMC do badania i pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej, komorę bezechową gdzie przeprowadzane są pomiary natężenia hałasu oraz laboratorium metrologiczne wyposażone m.in. w maszyny i urządzenia pomiarowe, takie jak modułowy system do pomiaru i analizy topografii powierzchni TOPO 02 zaprojektowany i wykonany w Instytucie.

Galeria