Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
25 lutego 2020

Ł-IZTW

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

czytaj więcej
21 lutego 2020

INNOFORM 2020.jpg

3 marca 2020 rozpoczyna się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Ta trzydniowa impreza branżowa na dobre zadomowiła się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Podobnie jak w latach ubiegłych Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania weźmie czynny udział w tych Targach. Tym razem zapraszamy na wspólne stoisko z Łukasiewicz – Instytutem Tele- i Radiotechnicznym.
Długa lista wystawców oraz bogaty program towarzyszący to wystarczająca rekomendacja do odwiedzenia nas na Targach – zapraszamy na stoisko nr 89. Zarejestruj się i otrzymaj bezpłatną wejściówkę!

Więcej informacji o Targach.

czytaj więcej
03 lutego 2020

W ramach konkursu ,,Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki’’ w Dzienniku Gazeta Prawna opisywane są wynalazki nominowane przez redakcję DGP do atrakcyjnej nagrody głównej dla zespołu, który dany wynalazek opracował. Z przyjemnością informujemy, że w piątkowym numerze DGP (31 stycznia - 2 lutego) ukazał się artykuł ,,Diament na właściwym miejscu’’, w którym autor w oparciu o wywiad z naszą koleżanką, dr inż. Elżbietą Bączek, prezentuje w przystępny sposób technologię wytwarzania narzędzi ściernych o osnowie polimerowej do obróbki posadzek betonowych, opracowaną przez zespół naukowców z Instytutu. To już kolejne narzędzia ścierne Łukasiewicz–IZTW opisywane na łamach Dziennika. Zespołowi badawczemu gratulujemy świeżych pomysłów i nominacji do nagrody.

czytaj więcej
30 stycznia 2020

Z przyjemnością zamieszczamy dyplom-podziękowanie dla Dyrektora ŁUKASIEWICZ-IZTW Pana dra inż. Wojciecha Drożdża za profesjonalną współpracę z Instytutem Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

czytaj więcej
11 grudnia 2019

10 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Instytutu. Dyrektor ŁUKSIEWICZ-IZTW dr inż. Wojciech Drożdż wręczył Członkom Rady nominacje otrzymane od Prezesa Cantrum Sieci Badawczej Łukasiewicz Piotra Dardzińskiego.
Przeprowadzono wybory do prezydium Rady Instytutu. Przewodniczącym Rady Instytutu został wybrany dr hab. inż. Marcin Kot, prof. AGH – Kierownik Katedry Konstrukcji i Ekploatacji Maszyn, Zastępcą Przewodniczącego został dr inż. Tadeusz Świętek – Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A., a Sekretarzem dr inż. Daniel Toboła – Ł-IZTW.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10