Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
23 lipca 2018
Europejskie Forum Technologiczne

W dniach 26-27 września 2018 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Europejskie Forum Technologiczne poświęcone dyskusji nad założeniami polityki technologicznej i instrumentami wsparcia rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii. W ramach Forum odbędą się także cztery całodzienne konferencje tematyczne obejmujące kluczowe dla realizacji celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju sektory przemysłowe:
•    Innowacyjna medycyna
•    Przemysł 4.0
•    Od odpadów do zasobów
•    Przyszłość transportu

Więcej o Forum

25 czerwca 2018

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu XI. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 20-21 czerwca 2018 r. Instytut otrzymał dwa medale.
Nagrodzone zostały następujące wynalazki:
- Sposób wytwarzania kompozytu metaliczno-diamentowego dla narzędzi do cięcia i szlifowania - Medal srebrny
- Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych - Medal brązowy
Wynalazcom gratulujemy kolejnych wyróżnień.

Pełna lista nagrodzonych na stronie Organizatora

Galeria zdjęć na stronie Organizatora

czytaj więcej
20 czerwca 2018

Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania otrzymał podziękowanie od pana prof. dra hab. inż. Jana Kosmola - Prezesa Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego "Technopark Gliwice" Sp. z o.o., za udział w 8. edycji Dnia Nauki i Przemysłu, który odbył się w Gliwicach 25 maja 2018 r.
Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy elementy funkcjonalne wykonane techniką SLS/SLM (druk 3D z metalu).
Więcej o wydarzeniu na stronie Organizatora
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

czytaj więcej
13 czerwca 2018

Już w najbliższym tygodniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018. Targi to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych osiagnięć. Są też platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

W tym roku na Targach INTARG 2018 zaprezentujemy:
Sposób wytwarzania kompozytu metaliczno-diamentowego dla narzędzi do cięcia i szlifowania
Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych
Zapraszamy na nasze stoisko – HD-24.

Więcej szczegółów na stronie Organizatora

czytaj więcej
11 czerwca 2018

W ubiegłym tygodniu zakończyła się 8. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania jako partner tego wydarzenia, zorganizował Dzień Otwarty w dniu 8 czerwca.

Pogoda dopisała i zwiedzający także. Zaprezentowaliśmy nasze laboratoria i prowadzone w nich prace badawcze w zakresie wytwarzania materiałów, badań właściwości materiałów, kształtowania tych materiałów (obróbka skrawaniem, ścierna, elektrochemiczna, elektroerozyjna, laserowa), druku 3D z metalu, pomiaru hałasu i badań kompatybilności elektromagnetycznej, wytrzymałości narzędzi obrotowych, metrologii technicznej itp. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10