Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
12 lutego 2018

stom-2018-baner-440x170.jpg
Cykl imprez organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jedną z najważniejszych imprez cyklu są Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, które urosły do rangi dużej europejskiej imprezy branżowej - poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali - cenionej wśród wystawców w kraju, jak i za granicą. Podczas tegorocznej edycji targów STOM-TOOL 2018 pojawią się liczni producenci obrabiarek oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia.
XI edycję Targów Instytut objął swoim patronatem merytorycznym. Zapraszamy na nasze stoisko nr A-55. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie równie dobra, a może i lepsza od poprzednich. „Przemysłowa Wiosna” zawita do Targów Kielce od 10 do 12 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej
12 lutego 2018

INNOFORM 2018

Zbliża się 2. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Targi obejmują najważniejsze zagadnienia z dziedziny produkcji narzędzi specjalnych, skrawających, przetwórstwa tworzyw, obróbki, łączenia i powlekania metali, materiałów i surowców. Zwiedzanie Targów można uzupełnić uczestnictwem w imprezach towarzyszących, tj. Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza (24 kwietnia), Konferencja Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym (25 kwietnia) oraz Giełda Kooperacyjna.
Szczegółowy program imprez towarzyszących
Zarejestruj się aby uzyskać bezpłatny bilet lub pobierz bezpłatne zaproszenie, wydrukuj i wymień na bezpłatny bilet w Punkcie Rejestracji Gości
Zapoznaj się z pierwszym numerem Biuletynu Targowego

czytaj więcej
13 grudnia 2017

Z radością i dumą informujemy, że pracownik Instytutu dr inż. Daniel Toboła, znalazł się wśród laureatów konkursu o stypendia dla  wybitnych młodych naukowców.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W tegorocznej XII edycji konkursu otrzyma je 209 wybitnych młodych naukowców. W konkursie na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 1159 wniosków.
Gratulujemy tak znamienitego wyróżnienia. Życzymy nowych wyzwań badawczych i dalszych sukcesów.

czytaj więcej
12 grudnia 2017

Ogólnopolskie czasopismo techniczne  Świat Obrabiarek i Narzędzi zamieściło w bieżącym numerze (11-12/2017)  artykuł podsumowujący 10. jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbyły się w Sosnowcu w dniach 3-5 października 2017 roku. W artykule wspomniano o Medalu Targów przyznanym Instytutowi za „Sposób wygładzana powierzchni elementów funkcjonalnych wykonanych metodami przyrostowymi” oraz zamieszczono zdjęcie z Gali wręczenia nagród, na którym uwieczniono laureatów, w tym odbierającego naszą nagrodę dra inż. Janusza Kalisza (drugi z lewej). Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej
04 grudnia 2017

Zakończyła się jedna z najważniejszych imprez branżowych w zakresie narzędzi i obrabiarek do obróbki materiałów. 22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® odbyły się w Krakowie 28 – 30 listopada 2017 roku. Instytut po raz kolejny objął patronatem merytorycznym to wydarzenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko oraz uczestniczyli w Konsultacjach nt. Zaawansowanych Technologii Wytwarzania - możliwości komercjalizacji wyników badań w dniu 29 listopada br.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10