Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
29 czerwca 2020
WAŻNA INFORMACJA

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę 

Łukasiewicz - Krakowski Instytut Technologiczny

 

Informujemy, że w związku z powstaniem Łukasiewicz - Krakowskiego Instytutu Technologicznego strona www.ios.krakow.pl zostanie wyłączona w dniu 14 sierpnia 2020.

Wszystkie informacje dotyczące naszej działalności będą zamieszczane na stronie www.iod.krakow.pl.

01 kwietnia 2020

Krakowski Instytut Technologiczny1 kwietnia 2020 roku, w pierwszą rocznicę powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz, łączą się należące do niej: Instytut Odlewnictwa oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. Dzięki temu powstaje jedna silniejsza jednostka pod nową nazwą: Sieć Badawcza Łukasiewicz– Krakowski Instytut Technologiczny.
Po połączeniu Instytutów zwiększą się możliwości efektywnego wykorzystania wspólnych kompetencji dzięki wzajemnie uzupełniającym się obszarom badawczym i wysokim kompetencjom Instytutów w stosowanych technologiach wytwarzania. Zwiększą się także szanse na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku usług badawczych. Dzięki integracji zespołów powstanie możliwość tworzenia nowych obszarów badawczych. Konsolidacja pozwoli na prowadzenie projektów interdyscyplinarnych o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki.

czytaj więcej
09 marca 2020

INNOFORM2020-DYPLOMPodczas zakończonych w ubiegłym tygodniu 4. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® w Bydgoszczy po raz pierwszy, wraz z Łukasiewicz-ITR, występowalismy pod nowym wspólnym szyldem ŁUKASIEWICZA. Wspólne stoisko, rozmowy o możliwościach współpracy oraz dwie z czterech  przyznanych podczas Konkursu Targowego nagród to niewątpliwy sukces tego wspólnego przedsięwzięcia.
Główną nagrodę w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze - Statuetkę Łuczniczki - przyznano Łukasiewicz – Instytutowi Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i sposób nagniatania powierzchni krzywoliniowych obrotowych z rejestracją on-line wartości siły. Autorami wynalazku są dr inż. Daniel Toboła i dr inż. Kazimierz Czechowski z Zakładu Obróbki Skrawaniem i Narzędzi  Ł-IZTW.
Wyróżnienie w kategorii technologie wytwarzania przyznano Łukasiewicz – Instytutowi Tele- i Radiotechnicznemu za Innowacyjną generację systemów ultradźwiękowych w systemie e-diagnostyki układu drgającego.
Komisja konkursowa oceniała nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne oraz brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.
Gratulujemy naszym kolegom sukcesu!

czytaj więcej
25 lutego 2020

Ł-IZTW

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

czytaj więcej
21 lutego 2020

INNOFORM 2020.jpg

3 marca 2020 rozpoczyna się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Ta trzydniowa impreza branżowa na dobre zadomowiła się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Podobnie jak w latach ubiegłych Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania weźmie czynny udział w tych Targach. Tym razem zapraszamy na wspólne stoisko z Łukasiewicz – Instytutem Tele- i Radiotechnicznym.
Długa lista wystawców oraz bogaty program towarzyszący to wystarczająca rekomendacja do odwiedzenia nas na Targach – zapraszamy na stoisko nr 89. Zarejestruj się i otrzymaj bezpłatną wejściówkę!

Więcej informacji o Targach.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10