Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
21 października 2019

Z rąk p. Joanny Domańskiej, Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego otrzymalismy podziękowania za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w działania związane z realizacja Małopolskiej Nocy Naukowców 2019.
13. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zgromadziła w sumie 70 tys. osób, które mogły z bliska przyjrzeć się pracy naukowców.
Relacja z wydarzenia w ŁUKASIEWICZ – IZTW.

czytaj więcej
18 października 2019

Najlepszy rodzimy wynalazek, 4 platynowe, 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale – to rezultat historycznego, ponieważ pierwszego wspólnego wystąpienia Sieci Badawczej Łukasiewicz podczas 13. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS. W ten sposób jury konkursu doceniło innowacyjny dorobek ponad 80 badaczy pracujących w dziewięciu instytutach Łukasiewicza.
My najbardziej jesteśmy dumni ze Złotego Medalu za „Kompozyt ceramiczny na bazie dwuborku cyrkonu o właściwościach luminescencyjnych i sposób jego wytwarzania” autorstwa zespołu Łukasiewicz – IZTW w składzie: dr inż. Annamaria Naughton – Duszova, dr inż. Aleksandra Dubiel, dr inż. Jolanta Laszkiewicz-Łukasik, mgr inż. Marcin Podsiadło. Gratulujemy autorom wynalazku!

czytaj więcej
11 października 2019

8-9 października w w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym  EXPO Kraków odbyła się 10. Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.
Bogaty program towarzyszący oraz znacząca liczba wystawców przyciągnęła liczną rzeszę zwiedzających.
Na naszymn stoisku zaprezentowalismy dwa najnowsze materiały kompozytowe z grupy UHTC na bazie dwuborku hafnu i cyrkonu, które zostały opracowane w ŁUKASIEWICZ – IZTW.

czytaj więcej
04 października 2019

Zakończone właśnie w Poznaniu pierwsze INNOVATORIUM ŁUKASIEWICZA zgromadziło w jednym miejscu ok. 500 naukowców oraz przedstawicieli przemysłu. Ideą wydarzenia było skrócenie drogi od innowacji do wdrożenia dzięki bezpośrednim kontaktom przedstawicie tych dwóch społeczności oraz organizacji otoczenia biznesu. Zaprezentowano także nowe logo Sieci Badawczej Łukasiewicz.

czytaj więcej
01 października 2019

Za nami kolejna Noc Naukowców. Z inicjatywy nauczyciela fizyki pobliskiej szkoły podstawowej gościliśmy grupę najstarszych uczniów tejże szkoły, grupę rodziców z dziećmi wyraźnie zainteresowanymi zagadnieniami druku 3D i możliwościami współczesnej mikroskopii. Z przyjemnością odnotowujemy obecność osób powracających rokrocznie na jedną z wybranych prezentacji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pokazach zorganizowanych w ramach tego wydarzenia w naszym Instytucie - za interesujące spotkania z pracownikami naukowymi, ciekawe pytania, zarazem za zapewnienie nam możliwości ,,trenowania’’ przyjaznego sposobu informowania o wybranych obszarach naszej pracy.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10