Strona główna» Aktualności» Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków, 21-22 listopada 2013

Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków, 21-22 listopada 2013

Dwumetrowe serce z kompozytów…

…samochód przyszłości oraz inne atrakcje KOMPOZYT-EXPO® 2013


Ogromne, ultralekkie, superwytrzymałe i niezwykle pojemne. Tak można opisać kompozytowe serce, które powstanie podczas zbliżającej się edycji Targów KOMPOZYT-EXPO®, by następnie pełnić rolę wyjątkowej skarbonki podczas finału WOŚP 2014 w Krakowie. Super ekologiczny samochód InEco® Concept - wykonany z ultralekkich materiałów kompozytowych. Jednoosobowy mikrosamochód „Colibri” – ekonomiczne, wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla obszarów miejskich – to kolejna niespodzianka dla miłośników motoryzacji.

Szanowni Państwo, przed nami najważniejsze wydarzenie w branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej – Targi KOMPOZYT-EXPO®! Zapraszamy do Krakowa w dniach 21-22 listopada 2013 z kilku powodów…

Po pierwsze: międzynarodowa ranga Targów!

Wydarzenie, organizowane po raz czwarty przez Targi w Krakowie, w niezwykle szybkim tempie wypracowało własną markę, zdobywając sympatię przedstawicieli branży w Polsce, ale także uznanie na zagranicznych rynkach. Prezentacja nowości ze świata kompozytów - znakomite miejsce spotkań, kontaktów i wymiany informacji, magia Krakowa – jednego z najlepszych miejsc docelowych turystyki biznesowej. To dzięki tym atutom na tegorocznych Targach zaprezentuje się ponad 170 firm, a oprócz polskich wystawców swój dorobek przedstawi ponad 90 zagranicznych firm m.in. z Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet z Chin czy… Brazylii!

Po drugie: KOMPOZYT-EXPO® kreują trendy!                                               

Targi KOMPOZYT-EXPO® to ogromna i doskonała platforma wymiany informacji. Poza szansą na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych każdy uczestnik Targów może wziąć udział w starannie zaplanowanej części merytorycznej programu towarzyszącego oraz przekonać się, że nie ma cienia przesady w określaniu kompozytów mianem materiałów przyszłości. Podczas Targów, po raz pierwszy w Polsce, zostanie zaprezentowany najnowszy wynalazek inżynierów Leichtbau-Zentrum Sachsen GmbH oraz ThyssenKrupp AG – super ekologiczny samochód InEco® Concept - wykonany z ultralekkich materiałów kompozytowych m.in. z włókna węglowego, wzmocnionego tworzywa sztucznego (CFRP), by udowodnić, że to do niego należeć będzie przyszłość motoryzacji! To nie jedyny kompozytowy pojazd, który będzie można podziwiać w trakcie dwudniowych Targów. Podczas KOMPOZYT-EXPO® zaprezentowany zostanie jednoosobowy mikropojazd elektryczny dedykowany przestrzeni miejskiej, opracowany przez Innovative Mobility Automotive (IMA) wraz z wiodącymi dostawcami branży Automotive. Jego światowa premiera miała miejsce w marcu 2013 podczas prestiżowych Targów Motor Show w Genewie. Znakomitym uzupełnieniem tegorocznych atrakcji będzie budowa kadłuba regatowej jednostki napędzanej energią słoneczną przez firmę CREE YACHT, na mistrzostwa świata Dong Energy 2014 w Holandii. Kadłub zostanie wykonany z włókna węglowego i przekładek w technologii infuzji.

Po trzecie: wiedza ekspertów!

Targom towarzyszyć będzie bogaty program seminaryjny, w trakcie którego odbędą się wykłady z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy. Zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z wykorzystaniem aktywnej termografii w badaniach nieniszczących kompozytów, nowoczesnymi technologiami opartymi na zastosowaniu żywic dla form zamkniętych i ich aplikacja w procesie pultruzji, zastosowaniem technologii TPT (thin ply technology) w wytwarzaniu kompozytów, jak również lekkimi i ognioodpornymi kompozytami.

Po czwarte: mini fabryka i dwumetrowe kompozytowe serce!

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy będzie specjalna strefa pokazowa, w której, dzięki zaangażowaniu sześciu firm:
ALLCOMP Polska Sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., MASTERMODEL, PHOENIX Equipment Polska, SAMAR i KAUPOSIL zobaczyć będzie można kompletny proces powstawania form kompozytowych od projektowania po gotowy produkt. Ponadto każdy Zwiedzający będzie świadkiem niezwykłej akcji tworzenia kompozytowych serc – jednego ogromnego, które będzie mierzyło niemal 2 metry (!) oraz kilkunastu mniejszych, które zostaną ozdobione oraz przekazane Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trakcie zbliżającego się 22. finału WOŚP.                                                              

Po piąte: kompozyt life art gallery

Podczas 4. Targów KOMPOZYT-EXPO® zorganizowana zostanie niezwykła wystawa rzeczy wykonanych z kompozytów. Kompozyt Life Art Gallery będzie prezentować przedmioty użyteczności publicznej, które powstały z materiałów, których nasi wystawcy byli producentami, dystrybutorami lub pośredniczyli w ich wytworzeniu. Ta nowa inicjatywa pozwoli w prosty i zrozumiały sposób pokazać szerokiemu gronu odbiorców, jak dużą rolę w życiu codziennym odgrywa branża kompozytów.

 

Do zobaczenia na KOMPOZYT-EXPO® w Krakowie!

Zespół Targów KOMPOZYT-EXPO®