Strona główna» Aktualności» Małopolskie Targi Innowacji – Kraków, Mały Rynek – 29 maja 2014

Małopolskie Targi Innowacji – Kraków, Mały Rynek – 29 maja 2014

Małopolskie Targi Innowacji 2014-Baner

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 40 na Małopolskich Targach Innowacji, które odbędą się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji w dniu 29 maja 2014 roku na Małym Rynku w Krakowie. Jest to kolejna okazja do zaprezentowania osiągnięć Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania mieszkańcom regionu. Opowiemy Państwu o najnowszych technologiach, pokażemy efekty naszej pracy.

Małopolskie Targi Innowacji to inicjatywa Województwa Małopolskiego, której celem jest upowszechnienie innowacyjnego podejścia do biznesu oraz promocja współpracy przedsiębiorstw ze sferą nauki. Skierowana jest przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski. Targi stanowią swego rodzaju platformę, dzięki której możliwe są bezpośrednie spotkania i kontakty pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami, pracownikami instytucji otoczenia biznesu oraz administracji.

W targach bierze udział 50 wystawców – firmy oraz instytucje. Dla innowacyjnych małych i średnich firm z Małopolski przygotowano 30 miejsc targowych. Przedsiębiorcy, którzy zechcą zostać wystawcami muszą wykazać się wdrożonymi lub opracowanymi innowacjami, osiągnięciami docenionymi w konkursach oceniających innowacyjność czy też współpracą z uczelniami, instytutami badawczymi i innymi przedstawicielami sfery nauki. Przedsiębiorcy, których będzie można odwiedzić na Targach, będą dowodem na to, że warto stawiać na innowacje. Pulę 50 wystawców uzupełniają zaproszone instytucje.

Małopolski Festiwal Innowacji to największe wydarzenie w regionie prezentujące innowacyjność i kreatywność małopolskich firm i naukowców. W tym roku, śladem poprzednich edycji, Województwo Małopolskie zaprosiło do współtworzenia tego przedsięwzięcia małopolskie przedsiębiorstwa, instytuty badawcze, instytucje wspierające przedsiębiorczość i innowacje, regionalne uczelnie wyższe oraz działające w ich strukturach centra transferu technologii. Zadaniem Festiwalu jest promowanie innowacyjności, przedsiębiorczości, transferu technologii, a także zaprezentowanie w atrakcyjnej formie potencjału innowacyjnego Małopolski. Tematy poruszane przez polskich i zagranicznych gości oscylować będą wokół najnowszych trendów w rozwoju innowacyjnych produktów, a także nowych możliwości finansowania innowacji ze środków UE, które w szczególności skierowane będą na tzw. inteligentne specjalizacje regionalne oraz na reindustrializację gospodarki.

Adresatami Małopolskiego Festiwalu Innowacji są przedsiębiorcy, pracownicy naukowi, studenci i instytucje otoczenia biznesu. To dla nich, w wybranych miastach regionu, przygotowanych będzie szereg wydarzeń poświęconych innowacjom i przedsiębiorczości. Uczestnicy Festiwalu spotykają się m.in. na największych regionalnych targach innowacji, ciekawych konferencjach, inspirujących szkoleniach czy warsztatach. Prowadzone będą spotkania z przedsiębiorcami, wystawy i pokazy multimedialne oraz intrygujące spotkania kreatywne. W ubiegłym roku, w ramach Festiwalu Innowacji dwudziestu pięciu partnerów zorganizowało ponad pięćdziesiąt imprez w różnych miastach Małopolski oraz w Brukseli.

iMałopolska    Województwo Małopolskie

Patroni medialni i chonorowi:

Małopolskie Targi Innowacji 2014 - Patroni medialni  Małopolskie Targi Innowacji 2014 - Patroni honorowi

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Targi Innowacji 2014.pdf pdf [183.00 KB]
Adobe Acrobat Document Małopolski Festiwal Innowacji 2014.pdf pdf [181.62 KB]
JPEG Image Małopolskie Targi Innowacji 2014-Plakat jpg [1.76 MB]