Strona główna» Produkty» Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem metalowym

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem metalowym

Tagi: narzędzia skrawające i ścierne, ściernice ściernice ze spoiwem metalowym

Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru o spoiwie metalowym odznaczają się bardzo wysoką trwałością, co ma duże znaczenie w przypadku ściernic kształtowych.

Cechy ściernic diamentowych i z regularnego azotku boru ze spoiwem metalowym

 • trwałość i odporność na zużywanie większa niż ściernic o spoiwie żywicznym

 • bardzo wysoka trwałość zarysu ściernic kształtowych

 • szlifowanie wyłącznie z chłodzeniem

 • możliwość stosowania w obróbce elektrochemiczno-ściernej

 • możliwość stosowania w obróbce ścierno-elektroerozyjnej

 • zalecane do obróbki wstępnej i szlifowania wcięć

 • zalecane do szlifowania z dużymi głębokościami

Przeznaczenie

Ściernice z ziarnem diamentowym przeznaczone są do ostrzenia i docierania narzędzi skrawających z ostrzami z węglików spiekanych, z polikrystalicznego diamentu PCD i z polikrystalicznego regularnego azotku boru PCBN, szlifowania płaszczyzn, otworów i czół płytek z węglików spiekanych oraz do przecinania i nacinania wyrobów ceramicznych, szkła kwarcowego, włókien szklanych i węglowych, węglików spiekanych, materiałów kompozytowych (np. kompozytów aluminiowo-ceramicznych), materiałów magnetycznych, ferrytowych, półprzewodnikowych materiałów elektronicznych (np. krzem, german), tytanu, molibdenu, wolframu, kamieni syntetycznych i naturalnych, jak również betonu, granitu i marmuru.
Ściernice z ziarnem z regularnego azotku boru (cBN) przeznaczone są do szlifowania i przecinania stali narzędziowych, szybkotnących i innych trudno obrabialnych stali stopowych o wysokiej twardości ( > 60 HRC), stopów wysokoniklowych, półwyrobów z materiałów magnetycznych.

Warunki eksploatacji

Parametry i warunki obróbki ściernicami z ziarnem diamentowym lub z regularnego azotku boru uzależnione są od rodzaju materiału i operacji szlifowania 

Dane techniczne

Ściernice w zakresie średnic od 4 do 250 mm, wymiary warstwy ściernej zawierają się w zakresie wymiarów: szerokość 5 – 20 mm, grubość 1 – 7 mm.

Specjalizujemy się w ściernicach nietypowych o specjalistycznym przeznaczeniu, jak również wykonujemy ściernice standardowe wg katalogu. 

Kształty wykonywanych w IZTW ściernic ze spoiwem metalowym

1A1,  14A1,  1E1,  14E1,  6A2,  11A2,  6A9,  4A2,  12A2-45o,  12A2-20o,  1A1R,  14A8Q,  1A1W   

Koncentracje ziarna diamentowego lub ziarna regularnego azotku boru (cBN)

75, 100, 125, 150 lub inne wg uzgodnień 

Informacje dodatkowe

 • Ściernice ze spoiwami metalowymi, o żądanej wielkości ziarna i koncentracji, wytwarzane są w oparciu o opracowane w Instytucie własne technologie.
 • Kształty i wymiary narzędzi ściernych są ustalane bezpośrednio z zamawiającym w zależności od przeznaczenia.
 • Ceny narzędzi ściernych ustalane są indywidualnie dla konkretnego zamówienia w zależności od kształtu, wymiarów i charakterystyki narzędzia.
 • Wszystkie oferowane narzędzia ścierne są użytkowane od wielu lat w przemyśle krajowym.

Zalety

Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru o spoiwie metalowym odznaczają się bardzo wysoką trwałością, co ma duże znaczenie w przypadku ściernic kształtowych. Ściernice o spoiwie metalowym należy stosować do obróbki wstępnej oraz do szlifowania wcięć - szczególnie o ostrych zarysach (zapewniają lepsze utrzymanie profilu). Ściernice te wymagają chłodzenia.
Ściernicami o spoiwie metalowym można także szlifować narzędzia z ostrzami ze stali szybkotnących i z węglików spiekanych (w operacjach obróbki elektrochemiczno-ściernej) oraz narzędzia z ostrzami z PCD i PCBN (w operacjach obróbki ścierno-elektroerozyjnej).

Do pobrania

Adobe Acrobat Document katalog ściernic pdf [4.87 MB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru o spoiwie żywicznym, metalowym i ceramicznym pdf [360.31 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice tarczowe diamentowe i z regularnego azotku boru ze spoiwem żywicznym i metalowym pdf [505.73 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice trzpieniowe diamentowe 1A1W pdf [349.43 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Ściernice płaskie 1A1R pdf [421.05 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Bezkorpusowe ściernice supercienkie diamentowe i z regularnego azotku boru pdf [495.22 KB]
Adobe Acrobat Document karta katalogowa-Badania bezpieczeństwa narzędzi obrotowych pdf [471.86 KB]

Wyślij zapytanie

rozwiń