Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona: 1 2 »
27 czerwca 2018

Dr inż. Daniel Toboła uczestniczył w 18. Nordic Symposium on Tribology – NORDTRIB 2018, które odbyło się w dniach 18 - 21 czerwca 2018 na Uppsala University w Szwecji. W trakcie konferencji dr inż. Daniel Toboła wygłosił referat pt. „Wear and friction of hardened P/M tool steels after selected mechanical processes of surface layer modification” autorstwa zespołu badawczego w składzie: Daniel Toboła, Jolanta Cyboroń, Aneta Łętocha, Piotr Wyżga.

czytaj więcej
11 maja 2018

Dr inż. Daniel Toboła uczestniczył w 2. edycji Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, które odbyły się w dniach 24 - 26 kwietnia 2018 w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
Jedną z imprez towarzyszących Targom była Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Krajowy Klaster Kluczowy, podczas której dr inż. Daniel Toboła zaprezentował wykład pt. „Nowe możliwości zwiększania właściwości użytkowych narzędzi i części maszyn ze stali utwardzonych poprzez modyfikację ich warstw powierzchniowych”.
Ponadto, w ramach promocji projektu LIDER dr inż. Daniel Toboła przedstawiał podczas targów jego założenia, zachęcając przedstawicieli branży narzędziowej do współpracy.

czytaj więcej
18 kwietnia 2018

Dr inż. Daniel Toboła uczestniczył w 11 edycji targów STOM-TOOL 2018, które odbyły się w dniach 10 - 12 kwietnia 2018 w Kielcach. Cykl imprez organizowany pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jedną z najważniejszych imprez cyklu są Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL poświęcone narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali - cenione wśród wystawców w kraju jak i za granicą. W ramach promocji projektu LIDER dr inż. Daniel Toboła przedstawił podczas targów jego założenia.

czytaj więcej
01 marca 2018
Uczestnictwo w 1. Konferencji „INDUSTRY 4.0 innowacyjne aplikacje dla przedsiębiorstw” (Rzeszów, 20 lutego 2018)

Dr inż. Daniel Toboła uczestniczył w 1. Konferencji „INDUSTRY 4.0 innowacyjne aplikacje dla przedsiębiorstw” zorganizowanej przez Politechnikę Rzeszowską oraz Krajowy Klaster Industry 4.0, która odbyła się w dniu 20 lutego 2018 r. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Celem konferencji było przedstawienie rozwiązań stosowanych w strukturze Przemysłu 4.0 w oparciu o implementacje stosowane w krajowych przedsiębiorstwach.

02 października 2017
Początek zadania nr 3
Strona: 1 2 »