Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
20 czerwca 2018

Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania otrzymał podziękowanie od pana prof. dra hab. inż. Jana Kosmola - Prezesa Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego "Technopark Gliwice" Sp. z o.o., za udział w 8. edycji Dnia Nauki i Przemysłu, który odbył się w Gliwicach 25 maja 2018 r.
Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy elementy funkcjonalne wykonane techniką SLS/SLM (druk 3D z metalu).
Więcej o wydarzeniu na stronie Organizatora
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

czytaj więcej
13 czerwca 2018

Już w najbliższym tygodniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018. Targi to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych osiagnięć. Są też platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

W tym roku na Targach INTARG 2018 zaprezentujemy:
Sposób wytwarzania kompozytu metaliczno-diamentowego dla narzędzi do cięcia i szlifowania
Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych
Zapraszamy na nasze stoisko – HD-24.

Więcej szczegółów na stronie Organizatora

czytaj więcej
11 czerwca 2018

W ubiegłym tygodniu zakończyła się 8. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania jako partner tego wydarzenia, zorganizował Dzień Otwarty w dniu 8 czerwca.

Pogoda dopisała i zwiedzający także. Zaprezentowaliśmy nasze laboratoria i prowadzone w nich prace badawcze w zakresie wytwarzania materiałów, badań właściwości materiałów, kształtowania tych materiałów (obróbka skrawaniem, ścierna, elektrochemiczna, elektroerozyjna, laserowa), druku 3D z metalu, pomiaru hałasu i badań kompatybilności elektromagnetycznej, wytrzymałości narzędzi obrotowych, metrologii technicznej itp. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.

czytaj więcej
25 maja 2018

Interesują Cię nowe technologie? Chcesz z bliska przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom z regionu? Weź udział w 8 edycji DNIP! Wydarzenie to doskonała okazja dla miłośników nauki i technologii do zapoznania się z osiągnięciami firm i jednostek naukowych z regionu. Innowacyjne roboty, nowinki ze świata wirtualnej rzeczywistości, samoloty bezzałogowe oraz konkursy z nagrodami! W programie również bezpłatne warsztaty „programowanie gier” dla najmłodszych! DNP trwa. Na naszym stoisku nr 36 zaprezentowaliśmy detale oraz elementy użytkowe wykonane techniką druku 3D z metalu.

Na naszym stoisku nr 36 zaprezentowaliśmy detale oraz elementy użytkowe wykonane techniką druku 3D z metalu.
czytaj więcej
08 maja 2018

Za nami 2. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, która odbyła się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Miło nam poinformować, że w konkursie targowym na najlepsze produkty, wyroby, technologie oraz innowacje w kategorii technologie wytwarzania Instytut otrzymał Nagrodę Główną za Sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi. Kolejna nagroda dla tej innowacyjnej technologii niezmiernie nas cieszy.

Jedną z imprez towarzyszących Targom była Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Krajowy Klaster Kluczowy, podczas której dr inż. Daniel Toboła zaprezentował wykład pt. Nowe możliwości zwiększania właściwości użytkowych narzędzi i części maszyn ze stali utwardzonych poprzez modyfikację ich warstw powierzchniowych.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10