Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
03 lutego 2020

W ramach konkursu ,,Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki’’ w Dzienniku Gazeta Prawna opisywane są wynalazki nominowane przez redakcję DGP do atrakcyjnej nagrody głównej dla zespołu, który dany wynalazek opracował. Z przyjemnością informujemy, że w piątkowym numerze DGP (31 stycznia - 2 lutego) ukazał się artykuł ,,Diament na właściwym miejscu’’, w którym autor w oparciu o wywiad z naszą koleżanką, dr inż. Elżbietą Bączek, prezentuje w przystępny sposób technologię wytwarzania narzędzi ściernych o osnowie polimerowej do obróbki posadzek betonowych, opracowaną przez zespół naukowców z Instytutu. To już kolejne narzędzia ścierne Łukasiewicz–IZTW opisywane na łamach Dziennika. Zespołowi badawczemu gratulujemy świeżych pomysłów i nominacji do nagrody.

czytaj więcej
30 stycznia 2020

Z przyjemnością zamieszczamy dyplom-podziękowanie dla Dyrektora ŁUKASIEWICZ-IZTW Pana dra inż. Wojciecha Drożdża za profesjonalną współpracę z Instytutem Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

czytaj więcej
11 grudnia 2019

10 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Instytutu. Dyrektor ŁUKSIEWICZ-IZTW dr inż. Wojciech Drożdż wręczył Członkom Rady nominacje otrzymane od Prezesa Cantrum Sieci Badawczej Łukasiewicz Piotra Dardzińskiego.
Przeprowadzono wybory do prezydium Rady Instytutu. Przewodniczącym Rady Instytutu został wybrany dr hab. inż. Marcin Kot, prof. AGH – Kierownik Katedry Konstrukcji i Ekploatacji Maszyn, Zastępcą Przewodniczącego został dr inż. Tadeusz Świętek – Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A., a Sekretarzem dr inż. Daniel Toboła – Ł-IZTW.

czytaj więcej
25 listopada 2019

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Dyrektora Instytutu nr 11/19 z dnia 8 listopada 2019 w celu przeprowadzenia wyborów do Rady instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania I kadencji zawiadamia o wynikach wyborów przeprowadzonych w dniu 25 listopada 2019 r.

czytaj więcej
21 listopada 2019

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie po raz kolejny odwiedzili nasz Instytut w dniu 19 listopada br. Zapoznali się z pracami w zakresie obróbki skrawaniem oraz obróbki elektroerozyjnej prowadzonymi w ŁUKASIEWICZ-IZTW. Odwiedzili także laboratorium metrologiczne oraz laboratorium badań materiałowych, gdzie poznali możlwości skaningowego mikroskopu elektronowego oraz dyfraktometru rentgenowskiego. Zainteresowaniem, jak zawsze, cieszył się druk 3D z proszków metali wykorzystywany do wytwarzania precyzyjnych elementów o skomplikowanych kształtach.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10