Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01 października 2019

Za nami kolejna Noc Naukowców. Z inicjatywy nauczyciela fizyki pobliskiej szkoły podstawowej gościliśmy grupę najstarszych uczniów tejże szkoły, grupę rodziców z dziećmi wyraźnie zainteresowanymi zagadnieniami druku 3D i możliwościami współczesnej mikroskopii. Z przyjemnością odnotowujemy obecność osób powracających rokrocznie na jedną z wybranych prezentacji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pokazach zorganizowanych w ramach tego wydarzenia w naszym Instytucie - za interesujące spotkania z pracownikami naukowymi, ciekawe pytania, zarazem za zapewnienie nam możliwości ,,trenowania’’ przyjaznego sposobu informowania o wybranych obszarach naszej pracy.

czytaj więcej
19 września 2019

Zakończony właśnie w Krakowie Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki był okazją do spotkania tysięcy pasjonatów nauki. Głównym celem Kongresu była popularyzacja nauki oraz dyskusja o strategii polskich uczelni w tym zakresie. W pierwszym dniu odbyły się inspirujące spotkania z naukowcami-pasjonatami dedykowane głównie osobom młodym, zainteresowanym najnowszymi technologiami i rozwojem nauki. Dzień drugi obfitował w spotkania merytoryczne dotyczące zagadnien popularyzatorskich w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W wydarzeniu wzięło udział ok. 5000 osób.

czytaj więcej
06 września 2019

KOMPOZYT-EXPO19

Serdecznie zapraszamy na 10. Jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym  EXPO Kraków w dniach 8-9 października 2019. Jak co roku ŁUKASIEWICZ-IZTW objął to wydarzenie patronatem honorowym.

Zapraszamy na nasze stoisko nr W-30 na którym zaprezentujemy nasze najnowsze materiały kompozytowe o właściwościach ultra-ogniotrwałych i luminescencyjnych.

Bogaty program towarzyszący zachęca do odwiedzenia Targów.

Zarejestruj się już dziś aby uzyskać bezpłatną wejściówkę!

Więcej informacji na stronie Organizatora

czytaj więcej
29 sierpnia 2019

Małopolska Noc Naukowców 2019

W ostatni piątek września zapraszamy - podobnie jak w latach ubiegłych - do odwiedzenia naszych laboratoriów oraz uczestniczenia w pokazach i  prezentacjach przy intrygujących urządzeniach stanowiących wyposażenie wybranych zakładów badawczych ŁUKASIEWICZ-IZTW.
Jest to kolejne wydarzenie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej od lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z partnerami reprezentującymi jednostki naukowe, badawcze, edukacyjne i szereg instytucji związanych z nauką oraz zaangażowanych w jej promocję.

Rejestrację mailową na wydarzenie rozpoczynamy 18 września o godz. 9.00 –

Proszę podać imię i nazwisko, tytuł prezentacji, godzinę i grupę, która państwu odpowiada, zgodnie z Harmonogramem

Program obejmujący wszystkie wydarzenia w ramach MNN w całym województwie małopolskim: https://nocnaukowcow.malopolska.pl

czytaj więcej
17 lipca 2019

Marszałek Województwa Małopolskiego p. Witold Kozłowski złożył na ręce Pani Marii Zybury-Skrabalak Dyrektora ŁUKASIEWICZ – IZTW podziękowania za zaangażowanie i współtworzenie tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
Małopolski Festiwal Innowacji poprzez pobudzanie kreatywności, prezentacje innowacyjnych rozwiązań oraz dyskusje w zakresie wyzwań technologicznych przyszłości przyczynia się do rozwoju gospodarczego Małopolski.
Jako Partner Festiwalu w dniu 13 czerwca 2019 r. zorganizowaliśmy Dzień Otwarty, co pozwoliło zaprezentować Małopolanom potencjał i innowacyjność naszego Instytutu.

Zobacz relację z tego wydarzenia.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10