Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
14 czerwca 2019

Podczas 12. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2019, które odbyły się w Katowicach w dniach 4-5 czerwca 2019 r. Instytut otrzymał trzy Złote Medale za:
- Narzędzia ścierne supertwarde o osnowie polimerowej przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i betonowych (dr inż. Elżbieta Bączek, techn. Franciszek Szałaś, dr inż. Piotr Putyra, mgr inż. Marcin Podsiadło, dr inż. Barbara Staniewicz-Brudnik, prof. IZTW)
- Kompozyt ceramiczny z grupy UHTC na bazie HfB2 i sposób jego wytwarzania (dr inż. Annamaria Naughton – Duszova, dr inż. Elżbieta Bączek, mgr inż. Marcin Podsiadło, dr inż. Sławomir Cygan)
- Kompozyt węglikowy i sposób jego wytwarzania (dr hab. inż. Klimczyk, prof. IZTW; mgr inż. Grzegorz Reszka, dr inż. Sławomir Cygan, mgr inż. Marcin Podsiadło, dr inż. Piotr Wyżga, dr inż. Jolanta Cyboroń, dr inż. Paweł Figiel, prof. dr hab. inż. Lucyna Jaworska)

Dodatkowym wyróżnieniem dla Instytutu jest Medal World Invention Intellectual Property Associations -  WIIPA Grand Award za Kompozyt ceramiczny z grupy UHTC na bazie HfB2 i sposób jego wytwarzania (dr inż. Annamaria Naughton – Duszova, dr inż. Elżbieta Bączek, mgr inż. Marcin Podsiadło, dr inż. Sławomir Cygan).

Wynalazcom gratulujemy kolejnych wyróżnień!

Galeria zdjęć na stronie Organizatora

czytaj więcej
13 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym, czyli 13 czerwca 2019 roku odbył się już kolejny Dzień Otwarty w Instytucie, zorganizowany w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Jak co roku zaprosiliśmy młodzież oraz przedstawicieli nauki i przemysłu do odwiedzenia naszych laboratoriów.
Udostępnilismy Laboratoria, w których z proszków spiekamy nowoczesne materiały narzędziowe (spiekanie HP-HT, SPS, mikrofalowe) i elementy użytkowe (druk 3D z proszków metali), badamy ich właściwości, obrabiamy materiały trudnoobrabialne. Dodatkowo nasi goście mogli zobaczyć komorę bezechową służącą do pomiaru natężenia i emisji dźwięku, komorę do badania kompatybilności elektromagnetycznej oraz laboratorium metrologiczne.
Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

czytaj więcej
07 czerwca 2019

W dniu 5 czerwca 2019 r. nasze Laboratoria odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, kształcący się w zawodach związanych w obróbką skrawaniem, w tym przyszli operatorzy obrabiarek CNC.
Zapoznali się z technologiami kształtowania wyrobów rozwijanymi w naszym Instytucie, tj. obróbka skrawaniem – centrum tokarskie i frezarskie, narzędzia skrawające i nagniatające; niekonwencjonalne technologie obróbkowe (EDM, mikroobróbka i cięcie laserowe, WJM; technologie przyrostowe (druk 3D z proszków metali – SLS/SLM) oraz z zagadnieniami metrologii technicznej (pomiary i analiza topografii powierzchni,  pomiary długości i kąta, maszyny pomiarowe).

czytaj więcej
30 maja 2019

Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty w naszym Instytucie zorganizowany w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Zapraszamy do odwiedzenia naszych laboratoriów w godzinach 10.00-14.00.

Szczegółowy program Dnia Otwartego znajduje się tutaj

Rejestracja mailowa

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Więcej o Festiwalu

czytaj więcej
23 maja 2019

Wczoraj zakończyła się czwarta edycja Kongresu Impact, która odbywała się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie w dniach 21-22 maja 2019 r. Przedstawiciele świata biznesu, polityki, administracji i nauki, a także influencerzy społeczni, rozmawiali o bieżących wyzwaniach w kreowaniu nowoczesnej gospodarki. Dyskusje dotyczyły m.in. takich tematów jak sztuczna inteligencja, nowe technologie, cyfryzacja, innowacje. W tym najważniejszym wydarzeniu gospodarczym w regionie CEE wzięli udział także przedstawiciele naszego Instytutu.

Wydarzenie gościło ponad 250 topowych Speakerów z całego świata: liderów biznesu, technologii i innowacji, naukowców pracujących nad przełomowymi odkryciami oraz kluczowych przedstawicieli administracji publicznej. Jednym w wydarzeń Kongresu był Panel Dyskusyjny „Na rynek, ale już! Dlaczego komercjalizacja wciąż jest polską słabością”, podczas którego na temat komercjalizacji dyskutowali Wojciech Kuźmierkiewicz - prezes Naukowej Fundacji Polpharmy, Paweł Śliwa - wiceprezes Zarządu ds. Innowacji, PGE oraz dyrektorzy dwóch Instytutów Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ Maria Zybura-Skrabalak – IZTW z Krakowa oraz Zbigniew Matyjas – ITME z Warszawy.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10