Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
14 maja 2019

Zbliża się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2019, doskonała okazja do kontaktu z innowacyjnością autorstwa rodzimych i zagranicznych przedsiębiorstw. Zapraszamy na nasze stoisko usytuowane w strefie Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ!

czytaj więcej
01 kwietnia 2019

Z dniem 1 kwietnia 2019 r. wchodzi w życie ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz. W myśl ustawy Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania staje się jednym z 38 podmiotów Sieci.

czytaj więcej
28 marca 2019

Miło nam poinformować, że podczas odbywających się w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce (26-28.03.2019), 11. Targów Dni Druku 3D Instytutowi przyznano wyróżnienie za Technologię wygładzania elektroplazmowego elementów metalicznych wykonanych metodami przyrostowymi ze stali nierdzewnej 316L.

czytaj więcej
28 marca 2019

Na kończących się dzisiaj, a organizowanych w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce, 12. Targach Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL Instytut otrzymał medal za Narzędzia ścierne supertwarde o osnowie polimerowej przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i betonowych.

czytaj więcej
12 marca 2019

W dniach 8-9 maja 2019 r. odbędzie się w Centrum Energetyki AGH konferencja międzynarodowa pt.:  New materials for direct conversion of heat into electricity organizowana wspólnie przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Tematyka konferencji będzie dotyczyła fizyki, chemii oraz inżynierii materiałów termoelektrycznych a także ich zastosowań do konwersji energii. W konferencji wezmą udział zaproszeni światowej sławy specjaliści m.in. w dziedzinie modelowania struktury elektronowej i fononowej, chemii strukturalnej, fizyki zjawisk transportowych oraz zaawansowanych technologii wytwarzania materiałów nano- i mikrostrukturalnych. Jedna z sesji konferencji będzie dotyczyła aspektów aplikacyjnych tj. generatorów oraz chłodziarek termoelektrycznych.

Serdecznie zapraszamy doktorantów, pracowników Instytutu oraz osoby zainteresowane powyższą tematyką do udziału w wydarzeniu. Udział w konferencji jest bezpłatny.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10