Strona główna» Aktualności

Aktualności

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
14 września 2018

TOOLEX 2018

Jako Patroni tego ważnego wydarzenia branżowego zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbęda się w Sosnowcu w dniach 2-4 października 2018.
Wzorem lat ubiegłych w tym samym terminie odbędą się również Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. To połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.
Pobierz darmowe zaproszenie ze strony naszego partnera Staleo.pl
Szczegółowe informacje o Targach znajdą Państwo na stronie Organizatora

czytaj więcej
06 września 2018

Małopolska Noc Naukowców 2018

28 września 2018 r. odbędzie się Instytucie kolejne wydarzenie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z partnerami, którymi są jednostki naukowe, instytuty i centra badawcze oraz szereg innych instytucji zaangażowanych w promocję nauki z całego województwa małopolskiego. Program obejmuje rozmaite dziedziny nauki. Jak co roku odbędą się pokazy, wykłady, prezentacje przy urządzeniach, otworzą się drzwi niedostępnych na co dzień laboratoriów.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich ciekawych świata laboratoriów i nietypowych maszyn do wzięcia udziału w naszych pokazach!

Szczegółowy program Nocy w Instytucie znajdziesz tutaj

Zapisy ruszają w środę 19 września o godzinie 9.00.
Wyślij mail na adres:   - podaj imię i nazwisko, temat oraz godzinę.

Program wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach MNN dostępny jest na stronie: http://nocnaukowcow.malopolska.pl/program

czytaj więcej
04 września 2018

17 października 2018 w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja PRINTED CONFERENCE połączona z targami i strefą innowatora, której przedmiotem jest druk 3D. Instytut został patronem wydarzenia, które – mamy nadzieję – zdobędzie uznanie odwiedzających i zyska rangę jednej z ważniejszych konferencji tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Tematyka konferencji obejmuje m.in. przegląd technologii przyrostowych, kierunki rozwoju, zakres kwalifikacji niezbędnych do projektowania i wykonywania produktów druku 3D, informacje nt. programów do projektowania przestrzennego, druk 3D w praktyce i w biznesie.
Wydarzenie skierowane jest do studentów i pracowników nauk technicznych, pasjonatów druku 3D, jak i osób pracujących w tej branży.
Szczegółowy program oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.printedconference.com

czytaj więcej
23 lipca 2018
Europejskie Forum Technologiczne

W dniach 26-27 września 2018 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Europejskie Forum Technologiczne poświęcone dyskusji nad założeniami polityki technologicznej i instrumentami wsparcia rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii. W ramach Forum odbędą się także cztery całodzienne konferencje tematyczne obejmujące kluczowe dla realizacji celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju sektory przemysłowe:
•    Innowacyjna medycyna
•    Przemysł 4.0
•    Od odpadów do zasobów
•    Przyszłość transportu

Więcej o Forum

25 czerwca 2018

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu XI. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 20-21 czerwca 2018 r. Instytut otrzymał dwa medale.
Nagrodzone zostały następujące wynalazki:
- Sposób wytwarzania kompozytu metaliczno-diamentowego dla narzędzi do cięcia i szlifowania - Medal srebrny
- Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi górniczych - Medal brązowy
Wynalazcom gratulujemy kolejnych wyróżnień.

Pełna lista nagrodzonych na stronie Organizatora

Galeria zdjęć na stronie Organizatora

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10