Strona główna» Osiągnięcia» Nagrody i dyplomy

Nagrody i dyplomy

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

INNOFORM2020Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu 4. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® w Bydgoszczy po raz pierwszy, wraz z Łukasiewicz-ITR, występowalismy pod nowym wspólnym szyldem ŁUKASIEWICZA. Wspólne stoisko, rozmowy o możliwościach współpracy oraz dwie z czterech  przyznanych podczas Konkursu Targowego nagród to niewątpliwy sukces tego wspólnego przedsięwzięcia.
Główną nagrodę w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze - Statuetkę Łuczniczki - przyznano Łukasiewicz – Instytutowi Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i sposób nagniatania powierzchni krzywoliniowych obrotowych z rejestracją on-line wartości siły. Autorami wynalazku są dr inż. Daniel Toboła i dr inż. Kazimierz Czechowski z Zakładu Obróbki Skrawaniem i Narzędzi  Ł-IZTW.
Wyróżnienie w kategorii technologie wytwarzania przyznano Łukasiewicz – Instytutowi Tele- i Radiotechnicznemu za Innowacyjną generację systemów ultradźwiękowych w systemie e-diagnostyki układu drgającego.
Komisja konkursowa oceniała nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne oraz brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.
Gratulujemy naszym kolegom sukcesu!

czytaj więcej

Z przyjemnością zamieszczamy dyplom-podziękowanie dla Dyrektora ŁUKASIEWICZ-IZTW Pana dra inż. Wojciecha Drożdża za profesjonalną współpracę z Instytutem Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

czytaj więcej

Z rąk p. Joanny Domańskiej, Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego otrzymalismy podziękowania za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w działania związane z realizacja Małopolskiej Nocy Naukowców 2019.
13. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zgromadziła w sumie 70 tys. osób, które mogły z bliska przyjrzeć się pracy naukowców.
Relacja z wydarzenia w ŁUKASIEWICZ – IZTW.

czytaj więcej

Najlepszy rodzimy wynalazek, 4 platynowe, 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale – to rezultat historycznego, ponieważ pierwszego wspólnego wystąpienia Sieci Badawczej Łukasiewicz podczas 13. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS. W ten sposób jury konkursu doceniło innowacyjny dorobek ponad 80 badaczy pracujących w dziewięciu instytutach Łukasiewicza.

My najbardziej jesteśmy dumni ze Złotego Medalu za „Kompozyt ceramiczny na bazie dwuborku cyrkonu o właściwościach luminescencyjnych i sposób jego wytwarzania” autorstwa zespołu Łukasiewicz – IZTW w składzie: dr inż. Annamaria Naughton – Duszova, dr inż. Aleksandra Dubiel, dr inż. Jolanta Laszkiewicz-Łukasik, mgr inż. Marcin Podsiadło. Gratulujemy autorom wynalazku!

czytaj więcej

Marszałek Województwa Małopolskiego p. Witold Kozłowski złożył na ręce Pani Marii Zybury-Skrabalak Dyrektora ŁUKASIEWICZ – IZTW podziękowania za zaangażowanie i współtworzenie tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Małopolski Festiwal Innowacji poprzez pobudzanie kreatywności, prezentacje innowacyjnych rozwiązań oraz dyskusje w zakresie wyzwań technologicznych przyszłości przyczynia się do rozwoju gospodarczego Małopolski.

Jako Partner Festiwalu w dniu 13 czerwca 2019 r. zorganizowaliśmy Dzień Otwarty, co pozwoliło zaprezentować Małopolanom potencjał i innowacyjność naszego Instytutu.

Zobacz relację z tego wydarzenia.

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10