Strona główna» Osiągnięcia» Media o nas

Media o nas

Strona: 1 2 3 4 5 6 7

W ramach konkursu ,,Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki’’ w Dzienniku Gazeta Prawna opisywane są wynalazki nominowane przez redakcję DGP do atrakcyjnej nagrody głównej dla zespołu, który dany wynalazek opracował. Z przyjemnością informujemy, że w piątkowym numerze DGP (31 stycznia - 2 lutego) ukazał się artykuł ,,Diament na właściwym miejscu’’, w którym autor w oparciu o wywiad z naszą koleżanką, dr inż. Elżbietą Bączek, prezentuje w przystępny sposób technologię wytwarzania narzędzi ściernych o osnowie polimerowej do obróbki posadzek betonowych, opracowaną przez zespół naukowców z Instytutu. To już kolejne narzędzia ścierne Łukasiewicz–IZTW opisywane na łamach Dziennika. Zespołowi badawczemu gratulujemy świeżych pomysłów i nominacji do nagrody.

czytaj więcej

Na portalu Staleo.pl ukazał się artykuł na temat możliwości modernizcji maszyn pomiarowych starszej generacji i oferty Instytutu w tym zakresie. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

W bieżącym numerze miesięcznika Mechanik ukazała się informacja na temat wynalazku naszego Instytutu pt. Narzędzia ścierne supertwarde o osnowie polimerowej przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i  betonowych, który otrzymał wyróżnienie podczas Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, które odbyły się w dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

W najnowszym numerze Materiałów Kompozytowych poświęconym tematyce obróbki i cięcia kompozytów ukazał się artykuł na temat opracowanych w Instytucie rozwiązań dotyczących kompozytowych materiałów narzędziowych oraz narzędzi do obróbki kompozytów. Przedstawiono także możliwości współpracy w zakresie badań nad nowymi materiałami oraz technologiami kształtowania i obróbki materiałów kompozytowych.

Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

Z radością informujemy, iż jeden z naszych wynalazków „Sposób wytwarzania kompozytu metaliczno-diamentowego dla narzędzi do cięcia i szlifowania znalazł uznanie w oczach Komisji Konkursowej EUREKA! DGP – odkrywamy polskie wynalazki i został zakwalifikowany do grona nominowanych do nagrody głównej.

W weekendowym wydaniu Dziennika Gazeta Prawna ukazał się artykuł, w którym zaprezentowano osiągnięcia zespołu badawczego z IZTW  oraz istotę i znaczenie tego wynalazku w rozwoju nowoczesnych technologii wytwarzania materiałów kompozytowych.

Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7