Strona główna» Osiągnięcia» Media o nas

Media o nas

Strona:  1 2 3 4 5 6

W listopadowym numerze miesięcznika Mechanik (nr 11/2017, s. 954) ukazał się artykuł dotyczący 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbyły się w Sosnowcu w dniach 3-5 października 2017 roku. W artykule omówiono najważniejsze wydarzenia towarzyszące Targom, w tym Galę Jubileuszową podczas której naszemu Instytutowi wręczono Statuetkę oraz podziękowania za wspieranie Targów od początku ich istnienia,  a także Medal Targów za „Sposób wygładzana powierzchni elementów funkcjonalnych wykonanych metodami przyrostowymi”. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

Ogólnopolskie czasopismo techniczne  Świat Obrabiarek i Narzędzi  zamieściło w bieżącym numerze (11-12/2017)  artykuł podsumowujący 10. jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbyły się w Sosnowcu w dniach 3-5 października 2017 roku. W artykule wspomniano o Medalu Targów przyznanym Instytutowi za „Sposób wygładzana powierzchni elementów funkcjonalnych wykonanych metodami przyrostowymi” oraz zamieszczono zdjęcie z Gali wręczenia nagród, na którym uwieczniono laureatów, w tym odbierającego naszą nagrodę
dra inż. Janusza Kalisza (drugi z lewej). Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

W dodatku specjalnym Nauka i Biznes do dziennika Rzeczpospolita (30 stycznia 2017) ukazała się informacja o działalności Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. W skrócie przedstawiono potencjał Instytutu oraz zaprezentowano ofertę w zakresie usług technologicznych, badawczych i doradczych. Zapraszamy do lektury i współpracy!

czytaj więcej
Wytwarzanie materiałów narzędziowych może być tańsze... Portal Staleo.pl

Zapraszamy do lektury artykułu nt. technologii otrzymywania kompozytów metaliczno-diamentowych przeznaczonych na narzędzia do cięcia i szlifowania materiałów ceramicznych i kompozytowych opublikowanego przez portal Staleo.pl.

Czytaj

W numerze 2 kwartalnika Materiały Ceramiczne/Ceramic Materials (Biuletyn, s. 183) ukazała się krótka relacja z ostatnich spotkań organizowanych w ramach międzynarodowego projektu SINTERCER, którego koordynatorem był Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. Seminarium „Field Assistant Sintering Technology and Advanced Materials” oraz Warsztaty ,,Programming and selection of process sintering parameters for multiphase, high melting point and non-equillibrium ceramics” odbyły się w dniach 14-15 kwietnia br. w Krynicy-Zdroju.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6