Strona główna» Osiągnięcia» Media o nas

Media o nas

Strona:  1 2 3 4 5 6

W najnowszym numerze Magazynu Gospodarczego FAKTY Nr 1/79 styczeń/luty 2016 ukazał się artykuł Narzędzia z węglików spiekanych mogą być tańsze dotyczący opracowanego w Centrum Inżynierii Materiałowej i Technik Spiekania wynalazku „Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi skrawających i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi skrawających”. Wynalazek został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Innowacji Technologicznych Brussels Eureka! 2015.

czytaj więcej

Dzisiaj tj. 28 stycznia w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej oraz pozostałych dziennikach grupy Polska Press, o zasięgu obejmującym łącznie 8 województw (m.in. Głos Wielkopolski, Dziennik Zachodni), w ramach dodatku zatytułowanego Innowacje w biznesie ukazał się artykuł Nowoczesne materiały i technologie obróbki z Krakowa (s. 03) prezentujący działalność naszego Instytutu oraz prace realizowane w ramach projektu Sintercer. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

W najnowszym numerze czasopisma Innowacyjny start (nr 4(39) z września 2015 roku) wydanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego z okazji 9. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców ukazał się artykuł pt. Specjalne materiały kompozytowe promujący Instytut, który w tym roku po raz pierwszy bierze udział w MNN. W artykule zaprezentowano podstawowe założenia projektu SINTERCER “Rozwój centrum procesów spiekania i wymiana wiedzy dotyczącej metod spiekania specjalnych materiałów kompozytowych o osnowie ceramicznej w warunkach braku równowagi termodynamicznej” realizowanego w ramach 7. Programu Ramowego UE – Potencjał Badawczy – Możliwości – FP7 – REGPOT-CT-2013-316232-SINTERCER w latach 2014-2016.

czytaj więcej

W czerwcowym numerze Przeglądu Technicznego (nr 12 z 7.06.2015) w ramach Giełdy wynalazków i projektów, stanowiącej stałą pozycję treści dwutygodnika, zamieszczono artykuł na temat najnowszych rozwiązań opracowanych w IZTW i nagrodzonych na międzynarodowych wystawach wynalazków, a także na temat realizowanej z powodzeniem technologii drukowania 3D oraz urządzeń do pomiaru i analizy powierzchni.

czytaj więcej

W najnowszym numerze magazynu VIP ukazała się informacja o Złotym Medalu z wyróżnieniem oraz nagrodzie specjalnej Chorwackiego Stowarzyszenia Wynalazczego otrzymanych przez wynalazców z Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania na 63. Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii INNOVA 2014 w Brukseli. Nagrodę za "Spoiwo ceramiczne  do narzędzi ściernych" otrzymali dr inż. Barbara Staniewicz-Brudnik, prof. IZTW, mgr inż. Elżbieta Bączek oraz dr inż. Grzegorz Skrabalak.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6