Strona główna» Osiągnięcia» Media o nas

Media o nas

Strona:  1 2 3 4 5 6 7

W Dodatku Kongresowym do “Przeglądu Technicznego” pt. Rzeczpospolita Techniczna 2016, wydanym z okazji XXV Kongresu Techników Polskich oraz III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich, które odbyły się 16-18 czerwca we Wrocławiu ukazała się oferta Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w zakresie zaawansowanych materiałów oraz urządzeń pomiarowych. Zaprezentowano dwa nowoczesne materiały kompozytowe opracowane w Centrum Inżynierii Materiałowej i Technik Spiekania SINTERCER oraz Modułowy system do pomiaru i analizy topografii powierzchni TOPO 02. Opisane wynalazki były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych targach branżowych oraz na światowych wystawach wynalazków.
Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

W weekendowym wydaniu Dziennika Gazeta Prawna (27-29 maja 2016, nr 101) ukazał się artykuł zatytułowany “Na twardziela tylko twardziel” promujący wynalazek Instytutu - Spoiwo ceramiczne do narzędzi ściernych.
Wynalazek został nominowany przez redakcję Dziennika Gazeta Prawna do głównej nagrody w III edycji Konkursu Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki.
Więcej czytaj w serwisie Dziennik.pl
 
Więcej informacji na temat Konkursu na stronie organizatora

czytaj więcej

W najnowszym numerze Przeglądu Technicznego (nr 9-10/2015 z 1 maja 2016 roku) ukazał się artykuł o wynalazkach promowanych podczas 23. Krajowej Wystawy - Giełda Wynalazków Nagrodzonych w 2015 roku na Światowych Wystawach Wynalazczości, która odbyła się w dniach 24 - 25 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W artykule znalazło się m.in. zdjęcie narzędzi opracowanych w naszym Instytucie.

czytaj więcej

W najnowszym numerze Magazynu Gospodarczego FAKTY Nr 1/79 styczeń/luty 2016 ukazał się artykuł Narzędzia z węglików spiekanych mogą być tańsze dotyczący opracowanego w Centrum Inżynierii Materiałowej i Technik Spiekania wynalazku „Kompozyt na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi skrawających i sposób wytwarzania kompozytu na osnowie węglika spiekanego dla narzędzi skrawających”. Wynalazek został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Innowacji Technologicznych Brussels Eureka! 2015.

czytaj więcej

Dzisiaj tj. 28 stycznia w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej oraz pozostałych dziennikach grupy Polska Press, o zasięgu obejmującym łącznie 8 województw (m.in. Głos Wielkopolski, Dziennik Zachodni), w ramach dodatku zatytułowanego Innowacje w biznesie ukazał się artykuł Nowoczesne materiały i technologie obróbki z Krakowa (s. 03) prezentujący działalność naszego Instytutu oraz prace realizowane w ramach projektu Sintercer. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej
Strona:  1 2 3 4 5 6 7