Strona główna» Strony pokrewne: maszyny i urządzenia pomiarowe

Strony związane z: maszyny i urządzenia pomiarowe

Produkty

LINEA NMP

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe Linea NMP 5

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe serii Linea5 i Linea7 produkowane są w kilku typo-wielkościach oraz dwóch odmianach: ze sterowaniem ręcznym (M) i CNC (C). Znajdują zastosowanie w kontroli wymiarowej elementów maszyn o złożonych kształtach i dużej liczbie wymiarów. Mogą być stosowane jako samodzielne stanowiska pomiarowo-kontrolne, zarówno w warunkach produkcyjnych jak i laboratoryjnych. Maszyny pomiarowe serii Linea posiadają przesuwny portal i nieruchomy stół pomiarowy. Istotne dla dokładności oraz stabilności maszyn elementy: stoły, belki i suwaki wykonane są z granitu. Wszystkie zespoły przesuwne przemieszczają się na prowadnicach aerostatycznych. Maszyny wyposażone są w różne typy głowic pomiarowych (elektrostykowe, skaningowe), systemy wymiany końcówek pomiarowych, magazyn głowic i głowice zmotoryzowane. Do pomiarów bezstykowych można zastosować skanerów laserowych. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie 3D pozwala na pomiary błędów kształtu i położenia, form przestrzennych.
IZTW zapewnia szybki i skuteczny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

zobacz więcej
 
Kształtograf TOPO 01K

Kształtograf TOPO 01K

Stykowy przyrząd do pomiaru i analizy kształtu powierzchni

KSZTAŁTOGRAF TOPO 01K jest przeznaczony do szybkiej kontroli wymiarowej złożonych zarysów kształtów w produkcji seryjnej i umożliwia korektę programów obróbki w celu zapewnienia wysokiej dokładności wyrobów.

zobacz więcej
 
Profilometr TOPO 01P

Profilometr TOPO 01P

Stykowy przyrząd do pomiaru i analizy struktury geometrycznej powierzchni

Profilometr TOPO 01P jest przyrządem przeznaczonym do laboratoryjnych pomiarów struktury geometrycznej powierzchni, o dużych możliwościach pomiarowych oraz szerokim zakresie analizy wyników pomiarów.

zobacz więcej
 
MODUŁOWY SYSTEM DO POMIARU I ANALIZY TOPOGRAFII  POWIERZCHNI TOPO 01

Modułowy system do pomiaru i analizy topografii powierzchni TOPO 01

PROFILOMETR TOPO 01P i KSZTAŁTOGRAF TOPO 01K

Modułowy system TOPO 01 umożliwia kompletowanie stanowisk do pomiaru i analizy struktury geometrycznej powierzchni, w zależności od potrzeb i wymagań użytkowników. Z modułów systemu można tworzyć stykowe przyrządy przeznaczone do pomiarów chropowatości, falistości i profilu pierwotnego - PROFILOMETR TOPO 01P oraz kształtu - KSZTAŁTOGRAF TOPO 01K, także z pomiarami i analizą przestrzenną.

zobacz więcej
 
Rodzina przyrządów typu PU  do ustawiania narzędzi poza obrabiarką

Przyrządy typu PU do ustawiania narzędzi poza obrabiarką

Przyrządy ustawcze typu PU są przeznaczone do ustawiania na wymiar narzędzi obrotowych, takich jak: wytaczadła. głowice frezarskie, głowice wytaczarskie. wiertła, frezy itp. Za pomocą dodatkowych oprawek możliwe jest ustawianie narzędzi tokarskich posiadających chwyty narzędziowe typu VDI. Przy użyciu przyrządów można dokładnie ustawić dwa wymiary położenia ostrza, a mianowicie wymiar promieniowy (średnica) i osiowy (długość).

zobacz więcej
 
DYNAMICZNY PRÓBNIK TWARDOŚCI  DYNATEST H30

Dynamiczny próbnik twardości

Dynamiczny próbnik twardości DYNATEST H30 umożliwia przeprowadzenie szybkiej i nieniszczącej kontroli twardości przedmiotów (wyrobów, półwyrobów próbek) wykonanych ze stali lub innych materiałów wykazujących właściwości sprężyste. Pomiary kontrolne mogą być dokonywane na przedmiotach o praktycznie dowolnych rozmiarach i masie, za wyjątkiem drobnych części metalowych i cienkich blach.

Przyrząd jest przeznaczony do zastosowania przemysłowego na różnorodnych stanowiskach kontrolnych. Może być także wykorzystany w pracach doświadczalnych.

zobacz więcej
 
PNEUTRONIK B25 i B50

Pneumatyczne przyrządy pomiarowe

Przyrządy PNEUTRONIK przystosowane są do współpracy z pneumatycznymi narzędziami pomiarowymi typu średnicówki, pierścienie pomiarowe oraz czujniki przemieszczeń liniowych. Zasada działania opiera się na zamianie odległości pomiędzy powierzchnią mierzonego przedmiotu a pneumatycznym narzędziem na ciśnienie powietrza w obwodzie pomiarowym przyrządu.

W przyrządach PNEUTRONIK następuje pomiar tego ciśnienia i powtórna zamiana na wskazanie wyrażone w jednostkach długości.

zobacz więcej
 

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe Linea NMP 4

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe serii Linea4 produkowane są w dwóch wielkościach ze sterowaniem ręcznym (M). Znajdują zastosowanie w kontroli wymiarowej elementów maszyn o złożonych kształtach i dużej liczbie wymiarów. Mogą być stosowane jako samodzielne stanowiska pomiarowo – kontrolne w warunkach produkcyjnych i laboratoryjnych.

zobacz więcej