Strona główna» Strony pokrewne: narzędzia skrawające i ścierne

Strony związane z: narzędzia skrawające i ścierne

Produkty

Frez ślimakowy

Frezy ślimakowe specjalne

Frezy ślimakowe wykonywane są jako jednolite lub składane (z wklejanymi elementami skrawającymi), z ostrzami z wysokiej jakości stali szybkotnących, najczęściej spiekanych albo z węglików spiekanych, często z warstwą twardą naniesioną metodą PVD, w wielu przypadkach z zarysem specjalnym umożliwiającym np. równoczesne wzdłużne załamywanie krawędzi zębów.

zobacz więcej
 
Płytki PVD

Wieloostrzowe płytki skrawające

Płytki ceramiczne odznaczają się wysoką odpornością na zużycie ścierne, są przeznaczone do obróbki wiórowej szerokiego asortymentu materiałów, takich jak stale normalizowane i utwardzane, żeliwa i stopy specjalne. Płytki te umożliwiają m.in. wydajną obróbkę wykończeniową np. stali utwardzonych i hartowanych o wysokiej twardości, a więc materiałów obrabianych zwykle za pomocą szlifowania.

Płytki wieloostrzowe ceramiczne gatunku TA, wytwarzane na bazie czystego Al2O3, zalecane są przede wszystkim do toczenia żeliwa szarego, jak również stali węglowej w stanie normalizowanym i utwardzonym do twardości 300 HB, a w wersji powlekanej warstwami PVD do obróbki wymienionych wyżej materiałów w przypadku ich gorszej skrawalności. Płytki gatunku TA-Z na bazie Al2O+ ZrO2 przeznaczone są głównie do toczenia wzdłużnego i frezowania płaszczyzn elementów ze stali węglowej, a także żeliwa szarego.

zobacz więcej
 
ściernice ze spoiwem metalowym

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem metalowym

Ściernice diamentowe i z regularnego azotku boru o spoiwie metalowym odznaczają się bardzo wysoką trwałością, co ma duże znaczenie w przypadku ściernic kształtowych.

zobacz więcej
 
ściernice ze spoiwem ceramicznym

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem ceramicznym

Narzędzia ścierne diamentowe i z regularnego azotku boru ze spoiwami ceramicznymi przeznaczone są do obróbki ściernej ceraminiki specjalnej (tlenkowej, tlenkowo-azotkowej, mieszanej, trudno obrabialnych stali stopowych konstrukcyjnych, narzędziowych i szybkotnących wzbogaconych wanadem, niklem, molibdenem oraz specjalnych stopów wysokoniklowych.

zobacz więcej